Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

GMINNY DZIEŃ KOBIET – życzenia, tulipany, muzyka i dobry humor!

Utworzono dnia 14.03.2022

13 marca 2022 sala widowiskowa GOK wypełniła się wyjątkowymi gośćmi – mieszkankami gminy Domaniewice. Dziękujemy za liczne przybycie! Okazją był oczywiście niedawny Dzień Kobiet, a upominkiem – bezcenny, mile spędzony czas.

Wszystko za sprawą Kasi Sut, która zachwyciła i zaczarowała swoim głosem oraz dojrzałością sceniczną, oraz kabaretu Fifa Rafa, który co rusz zaskakiwał publiczność rozbrajającymi żartami i ujmował dystansem do siebie. Kabaret podkreślił, że publiczność była wspaniała, najlepsza, przed którą… tego dnia  występowali J

Wójt Paweł Kwiatkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Jurga złożyli obecnym Paniom, także imieninowo  Bożenom i Krystynom, serdeczne życzenia, a następnie wręczyli kwiaty. Potem na scenie pojawili się artyści.

Katarzyna Sut – domaniewiczanka, skrzypaczka i wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi.

Jej muzyczna przygoda rozpoczęła się od słynnego niegdyś programu „Od przedszkola do Opola”, gdzie zaśpiewała „Bo z dziewczynami nigdy nie wie się”.

Laureatka wielu konkursów. Uczestniczyła w niezliczonych projektach i kursach mistrzowskich, również międzynarodowych, rozwijając umiejętności w zakresie gry na skrzypcach oraz śpiewu.

W 2018 r. miała okazję wystąpić w musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” w gronie wybitnych artystów jazzowych.

W lutym tego roku zaśpiewała również podczas recitalu Krzesimira Dębskiego.

Kilkukrotnie występowała jako solistka na scenie Filharmonii Łódzkiej oraz Wytwórni. Na co dzień związana jest z orkiestrą smyczkową „Primus” oraz orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi.

Katarzyna Sut wystąpiła w repertuarze Kabaretu Starszych Panów, z wdziękiem bawiła publiczność, a zaśpiewała: „Ja dla pana czasu nie mam”, „Dla Ciebie jestem sobą” oraz „Tango kat”. Kasiu, cudownie było Ciebie słuchać i oglądać. Gratulujemy i życzymy kolejnych pięknych występów. Oby tak dalej.

 

Aleksandra i Mateusz Kwiatkowscy – kabaret Fifa Rafa. Duet sceniczny i małżeński. Pochodzą z okolic Lublina, mają na koncie ponad 300 występów i 7 realizacji telewizyjnych.

Zwiedzili wszystkie festiwale i konkursy  kabaretowe, a ich największą dumą jest Grand Prix podczas festiwalu PAKA w Krakowie.

Tematy skeczów przynosi im samo życie, a ich występy to mieszanka wybuchowa doświadczenia scenicznego i autentycznego uczucia.

Piszą o sobie: „Bezczelnie młodzi, do tego ładni, a przede wszystkim skromni”. Ich hasło przewodnie to „Niech dobry humor będzie z Tobą”.

Kabaret bawił obecne Panie do łez. Kanwą gagów były relacje damsko-męskie, ale artyści zjednali sobie publiczność także  znajomością domaniewickich ciekawostek. Wspominali naszych olimpijczyków, żywopłot „DOMA NIE WIDZE”, jeden z bohaterów skeczu pochodził z Krępy, zaś wątek domniemanych koligacji rodziny Kwiatkowskich pojawiał się kilka razy. Duet Fifa Rafa – brawo. Jesteście wspaniali zarówno na estradzie, jak i (zapewne) w życiu.

Na zakończenie Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Dziękujemy najlepszej publiczności i dołączamy do najserdeczniejszych życzeń. Do zobaczenia za rok!

 

Fot. Radosław Tafliński

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 8:00 - 16:00

wtorek 10:00 - 19:00

środa 8:00 - 16:00

czwartek 8:00 - 16:00

piątek 10:00 - 19:00

sobota (pierwsza w m-cu)  9:00 - 13:00

W lipcu i sierpniu GOK i biblioteka czynne od 8.00 do 16.00

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 44

W poprzednim tygodniu: 91

W tym miesiącu: 455

W poprzednim miesiącu: 483

Wszystkich: 26964