Koncer Laureatów XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2019
20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Laureatów XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2019.
Przesłuchania uczestników festiwalu odbywały się w dniach 19-20 stycznia. Laureatów wyłoniono spośród 111 solistów i 29 duetów/zespołów ocenianych w czterech kategoriach wiekowych (łącznie na scenie wystąpiło 213 osób).
Wydarzenie już od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników i publiczności. Z pewnością ze względu na szczególne miejsce kolęd i pastorałek w sercach Polaków, ale także z powodu wysokiego poziomu artystycznego, jaki prezentują laureaci.
Uroczystość rozpoczęła się kolędą "Dzisiaj w Betlejem" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca " Mała Kalina". Następnie gości przywitali: wójt gminy Domaniewice Paweł Kwiatkowski i dyrektor GOK Edyta Baleja.
Na scenie w kolędach i pastorałakach zaprezentowali się nagrodzeni laureci pierwszych, drugich i trzecich miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych.
(Protokół z festiwalu w zakładce Dokumenty do pobrania)
Przedstawiamy laureatów Festiwalu:
I kategoria wiekowa (przedszkola i "zerówka") - soliści
Nagrody:
Joanna Jaborska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolicach
Pola Maj – Przedszkole w Lipcach Reymontowskich
Michalina Śmigielska – Żychliński Dom Kultury
Michał Trzak – Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach
Laura Szychowska – Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach
Maria Ulatowska – zgłoszenie indywidualne
Wyróżnienia:
Julia Maszkowska – Przedszkole w Lipcach Reymontowskich
Marysia Szlenkier – Centrum Edukacji Artystycznej „Kamerton” w Skierniewicach
I kategoria duety/zespoły
Nagroda
Hanna Szafarowicz, Zofia Żywicka – Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Bolesławy Lament w Łowiczu
Wyróżnienia:
"Pasterze mili” (Liwia Zych, Aleksandra Ciężka, Stanisław Pakuła, Michał Pleśnierowicz, Hanna Rusiniak, Katarzyna Świętosławska) – MP Nr 2 w Głownie
„Smerfetki” (Zuzanna Maciejewska, Zuzanna Rucińska) – Publiczne Przedszkole w Domaniewicach
II kategoria wiekowa – uczniowie klas I – III
Kategoria soliści:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Nikola Stefaniak – GOKiS w Słupi
II miejsce – Wojciech Kosmowski – zgłoszenie indywidualne
III miejsce – Magdalena Myszewska – zgłoszenie indywidualne
Wyróżnienia:
Lena Marat – GOKiS w Słupi
Julia Wojda – SP w Błędowie
Rozalia Wojciechowska – zgłoszenie indywidualne
Maja Belina – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent”
Katarzyna Pikulska – Łowicki Ośrodek Kultury
Marta Gruchała – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent”
Kategoria duety/zespoły:
I i II miejsca nie przyznano
III miejsce – „Super gwiazdki” (Daria Lewandowska, Zofia Papierowska, Hannah Szymańska, Antonina Żywicka) – Pijarska Szkoła Podstawowa w Łowiczu
III miejsce – „Malinki” (Aneta Kosiorek, Łucja Pawłowicz, Maja Polit) – SP w Domaniewicach
III kategorii wiekowej – uczniowie klas IV - VIII
Kategoria soliści:
I miejsce – Agata Ciesielska – zgłoszenie indywidualne
I miejsce – Natalia Marczewska – zgłoszenie indywidualne
I miejsce – Malwina Ciesielska – zgłoszenie indywidualne
II miejsce – Kacper Kita – SP w Witoni
II miejsce – Liwia Witczak – SP Nr 4 w Łowiczu
III miejsce – Alicja Lis – Pijarska Szkoła Podstawowa w Łowiczu
Wyróżnienia:
Amelia Śmigiera – zgłoszenie indywidualne
Tobiasz Jeż – GOKiS w Słupi
Monika Mijalska – GOK w Nieborowie
Lena Kostrzewa – SP w Domaniewicach
Patrycja Wojciechowska – ŁOK
Daria Mikituła – SP w Skaratkach
Wiktoria Buda – SP w Zielkowicach
Milena Markowska – MOK w Głownie
Aleksandra Wodzyńska – SP w Skaratkach
Kategoria duety/zespoły
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – „Rozśpiewane trójeczki” (Zofia Pietrzak, Małgorzata Kostrzewa, Anna Berent, Gabriela Rożniata, Maja Rubach, Emilia Wielogórska) – SP Nr 3 w Głownie
III miejsce – duet „Zuzia i Zosia” (Zuzanna Uczciwek, Zofia Uczciwek) – GOK w Kiernozi
Wyróżnienia:
”Dziewczyny”(Kinga Czubiak, Natalia Kurczak, Aleksandra Olesińska, Patrycja Klejs, Oliwia Wiesiołek) – SP w Domaniewicach
„Śpiewające nutki” (Monika Łysio, Nastja Łuczak, Karolina Kotus, Patrycja Bartczak, Weronika Chachuła, Sylwia Górecka) – SP Nr 3 w Głownie
IV kategoria wiekowa – gimnazjum, szkoły średnie, studenci
Kategoria soliści:
I miejsce – Patrycja Jakubiak – II LO w Łowiczu
I miejsce – Natalia Kubel – GOK w Nieborowie
I miejsce – Weronika Kołodziejczyk – Studio Artystyczne 14 „STAR”
II miejsce – Mateusz Warzywoda – MOK w Głownie
III miejsce – Lidia Kuś – GOK w Nieborowie
Wyróżnienia:
Patrycja Kierzkowska – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent”
Maja Ciesielska – SP Nr 2 w Łowiczu
Rafał Ziarnik – Politechnika Łódzka
Kategoria duety/zespoły
wyróżnienie specjalne otrzymuje zespół w składzie: Natalia Dałek, Sandra Mitek, Julia Rudnicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolicach
Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!
Obszerna fotorelacja z dwóch dni przesłuchań na naszym Facebooku.