Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2021 - Online

Utworzono dnia 23.01.2021

 Z wielką przyjemnością informujemy, że trwają przesłuchania uczestników XVIII FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK - Domaniewice 2021.

W festiwalu bierze udział aż 87 solistów! Bardzo nas to cieszy, że dołożyliście tak wielu starań aby pięknie zaprezentować się na nagraniach i nie zniechęciliście się formą on-line festiwalu. Już teraz dla wszystkich uczestników festiwalu wielkie brawa.

Na festiwal wpłynęło łącznie 87 zgłoszeń:
➡️w kategorii I dzieci przedszkolne i z oddziałów „0” - 28 zgłoszeń
➡️w kategorii II uczniowie klas I-IV - 28 zgłoszeń
➡️w kategorii III uczniowie klas V-VIII - 21 zgłoszeń
➡️w kategorii IV uczniowie szkół średnich i studenci do 25 lat - 10 zgłoszeń
Miło nam także poinformować, że w tym roku, trudnej pracy oceny solistów podjęła się Komisja Konkursowa w składzie: Sylwia Strugińska-Wochowska (przewodnicząca jury), Małgorzata Piechnat i Mateusz Piechnat - członkowie jury.

Poznajcie Jurorów XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek:

SYLWIA STRUGIŃSKA - sopran, śpiewaczka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie Prof. Jolanty Gzelli, a także Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu.
Od 2005 roku solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Ma w swoim repertuarze ponad 20 pierwszoplanowych partii operetkowych, operowych i musicalowych. Występowała na wielu festiwalach biorąc udział w koncertach oraz przedstawieniach operowych i operetkowych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju: w Niemczech, Belgii, Holandii, Litwie, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Laureatka Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie, a także uhonorowana Uznaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za niezapomniane kreacje i wieloletnią pracę na łódzkiej scenie.
Od 2014 roku spełnia się jako pedagog prowadząc klasę wokalną w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Skierniewicach. Zaangażowanie w pracy pedagogicznej potwierdzają osiągane sukcesy uczniów w konkursach.
Chętnie wykonuje lirykę wokalną różnych kompozytorów oraz muzykę sakralną na wielu festiwalach muzyki kameralnej i organowej w różnych miastach całej Polski.

MAŁGORZATA PIECHNAT – pianistka, pedagog i kompozytorka. Ukończyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. Tadeusza Chmielewskiego i prof. Tomasza Bartoszka.
Jest laureatką II nagrody w kategorii „Kameralistyka” na IV Międzynarodowym Konkursie „Master Competition for Music Teachers”. Jako pianistka- korepetytorka współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Trzykrotnie dokonała nagrań płytowych z kameralistyką fortepianową i wokalną. W 2019 roku miała miejsce światowa prapremiera jej płyty z utworami na 4 ręce Aleksandra Tansmana, wydanej przez wytwórnię Acte Prealable. Prowadzi klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. A. Tansmana w Łodzi. Jej uczniowie są laureatami ponad sześćdziesięciu nagród na konkursach pianistycznych i kameralnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Jest autorką zbioru duetów fortepianowych na 4 ręce pt: „Miniatury na bis”, wydanego przez Ars Musica w 2018 roku.
Za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju kultury i oświaty została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi.

 

MATEUSZ PIECHNAT– pianista, pedagog. Doktor sztuk muzycznych, pracujący obecnie jako starszy wykładowca na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku siedmiu lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w łódzkiej uczelni w klasie prof. Bogusława Wódki. Pianista prowadzi ożywioną działalność artystyczną, skupiającą się głównie na muzyce kameralnej, ze szczególnym uwzględnieniem literatury wokalnej. Towarzysząc przy fortepianie śpiewakom był wielokrotnie nagradzany za wybitny akompaniament na festiwalach i konkursach wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wraz z współorganizatorami Urzędem Gminy Domaniewice i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Domaniewicach
życzymy solistom jak najwyższych ocen jury! Komisji Konkursowej owocnych obrad - POWODZENIA!

Już w poniedziałek na naszej stronie internetowej oraz na Facebook ogłosimy listę laureatów festiwalu.

 

 

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 8:00 - 16:00

wtorek 10:00 - 19:00

środa 8:00 - 16:00

czwartek 8:00 - 16:00

piątek 10:00 - 19:00

W lipcu i sierpniu GOK czynny od 8.00 do 16.00

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 135

W tym miesiącu: 363

W poprzednim miesiącu: 366

Wszystkich: 24841